Rustkalne aranżacje kuchni

W aranżacji wnętrz w dzisiejszych czasach obowiązują różne style i podejścia nie tylko w kwestiach praktycznych, ale także, jeśli nie przede wszystkim w kwestiach wizualnych. Konwencję pasującą do charakteru czy wizji kuchni znajdą i ci którzy gustują w rozwiązaniach i formach nowoczesnych jak i ci lubiący powiew klasyki. Czym właściwie różnią się od siebie kuchnie nowoczesne od kuchni klasycznych?

O ile ergonomia zastosowane półfabrykaty i technologie które nie są dla nas widoczne dla oka jak na przykład rodzaje zawiasów czy systemy prowadnic do szuflad w obu przypadkach pozostają te same. Będąc bardziej zależne od budżetu jakim dysponuje osoba zainteresowana nowymi meblami, o tyle największe różnice jak nie trudno się domyślić uwidaczniają się po stronie wizualnej. Gdzie wzory nowoczesne to przede wszystkim proste kształty i wyraziste kolory, częste łączenie drewna lub materiałów drewnopochodnych z aluminium czy stalą nierdzewną, oraz generalna oszczędność w formie, za naciskiem na funkcjonalność. O tyle zgoła inaczej sprawy mają się w przypadku mebli kuchennych w stylu klasycznym gdzie spotkać możemy wymyślne kształty frontów, czy imponujące zwięczenia górnych szafek kuchennych. Także materiały stosowane przy produkcji klasycznych mebli kuchennych są nieco inne zwykle drewno łączone z elementami mosiężnymi, czasami porcelaną i bardzo często twardymi kamieniami stosowanymi jako budulec z którego wykonany jest blat.

Jednym z bardziej rozpoznawalnych rodzajów mebli klasycznych będą z pewnością kuchnie rustykalne, w swojej stylistyce nawiązujące do klimatów wiejskich przestronnych kuchni. Doskonałym przykładem na kuchnię w aranżacje jest na przykład kuchnia w stylu angielskim, niosąca ze sobą wszystkie charakterystyczne cechy tej konwencji. Zwolennicy takiego rozwiązania mogą szukać inspiracji na wielu stronach internetowych obecnych w sieci jest to bardzo popularny rodzaj wystroju, i znajduje się w ofercie praktycznie każdego producenta mebli kuchennych. Poza stronami polskimi wiele inspiracji znajduje się na serwisach zachodnich taki jak Furniture fasion

Filed Under: Kuchnia

Tags:

About the Author:

RSSComments (0)

Trackback URL

Leave a Reply